0-12 Yaş desteklerimiz

Çocuk Gelişim Testleri

Bebeğimiz doğumundan itibaren hızla gelişir ve yeni temel gelişim özellikleri kazanır. Bu gelişim özellikleri her çocuk için aynıdır ve oluşumlarını tamamlamak için zaman aralıkları vardır. Bazı hareketleri 4-6 ay arasında bazılarını 6-8 , 8-10... çocuğumuzun bu dönemlerde sıkıntı çektiğini anlamamız zor olabilir. Çocuk gelişim Uzmanı, gerek performans değerlendirerek, gerek gözlemleyerek, gerek test uygulayarak çocuğumuzun gelişiminde her şeyin normal gidip gitmediğinden emin olur. Eksik noktalar var ise belirler ve aileye yol gösterir.

Gelişimsel ve Pedagojik Danışmanlık

Merkezimiz 0-12 yaş çocuklara zihinsel, fiziksel, duygusal gelişim alanlarında hizmet sunmakta olup, danışma esnasında çocuk ve aile bireysel olarak değerlendirilerek çeşitli uygulamalarla çözüm süreci yürütülmektedir.

Bebeklik Dönemi

Bebeklik döneminde ailelerin zorlandığı durumlar olabilir . Bu durumların sebebi araştırılır ve gerekli çalışma yapılır. Bunların başlıcaları; aşırı ağlama, uyku alışkanlığı, nesneye bağımlılık,yaş sendromları olarak bilinen gelişim atakları ve sosyal uyum problemleridir.

Okul Öncesi Dönem

Dil gelişiminin ilerlemesiyle birlikte çocuğumuzun her gün farklılaşabileceği bir dönemdir. Sözel iletişimin temellerinin atıldığı bu dönemdeki doğru tutum ve davranışlar, gelecekte çocuğumuzla iletişimde anahtar rol oynar.

Okula Uyum

Okula uyum sürecinde zorlanmalar olabilir. Çocuğumuzu bu süreçte anlayarak, yeni sorumluluklarını kabul etmesi için destek olmalıyız. Bu dönemin temel gelişim özelliği akran ilişkisi ve akademik başarıdır.